2017

Szanowni Państwo, w dniu 11 marca 2017r
w Rudzie Śląskiej - Wirku, w Centrum Handlowo - Rozrywkowym Plaza przy ulicy 1 go Maja 310 otworzyliśmy dla Państwa kolejny - nowy oddział Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej „Śląsk”.

 

Nasi doradcy czekają na Państwa w nowym oddziale
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00,
a w soboty od 10:00 do 17:00.

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 32 240 00 49 .

Otwarcie nowej placówki SKOK „Śląsk” jak zwykle cieszyło się pośród okolicznych mieszkańców bardzo dużym zainteresowaniem. Uroczyste otwarcie połączyliśmy ze słodkim poczęstunkiem oraz balonikami dla dzieci.
Wewnątrz punktu na każdego odwiedzającego czekał upominek.

Każdy, kto przyjdzie do naszego nowego oddziału, z całą pewnością może liczyć na serdeczną i kompetentną obsługę.
Podpowiemy Państwu również, jak zmniejszyć wysokość comiesięcznych zobowiązań i skoncentrować je do minimum lub jak korzystnie i bezpiecznie ulokować gotówkę.
W naszej ofercie znajdują się również konta osobiste z dostępem przez Internet oraz rachunki systematycznego oszczędzania. Osoby potrzebujące gotówki mogą liczyć na duży wybór pożyczek w zależności od celu przeznaczenia i źródła otrzymywanych dochodów.
Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nas w dniu otwarcia oddziału, i tym, którzy obdarzając nas zaufaniem, skorzystali już z naszej rady i oferowanych przez nas produktów.

Cieszymy się, że jest Państwa coraz więcej. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim Państwu, a w szczególności dziękujemy tym, którzy zdecydowali się polecić nasz oddział swoim znajomym. Wszak to nasi zadowoleni Członkowie są najlepszą wizytówką.

Zapraszamy!

 
Rozmiar: 1699 bajtówZapraszamy do naszej nowej placówki w Knurowie.

Miło nam poinformować, że od 20 lutego 2017r w Knurowie przy ulicy Kapelanów Wojskowych 2A-C otworzyliśmy dla Państwa nowy oddział Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej „Śląsk”.Otwarcie nowej placówki SKOK „Śląsk” jak zwykle cieszyło się pośród okolicznych mieszkańców bardzo dużym zainteresowaniem.

Wśród dzieci furorę zrobiły girlandy z balonów ulokowane przed oddziałem oraz rozdawane każdemu baloniki.
Wewnątrz punktu na każdego odwiedzającego czekał upominek.

Już podczas pierwszych rozmów z potencjalnymi Członkami naszej Kasy okazało się, jak wiele osób potrzebuje porady i pomocy finansowej.

SKOK „Śląsk” to szeroka gama produktów, dzięki której swoim Członkom możemy zaproponować wiele korzystnych rozwiązań.

Indywidualne podejście do każdego sprawia, iż nasi Członkowie czują się doceniani i bezpieczni, ponieważ naszym priorytetem jest zadowolenie i pomoc każdej osobie.

Każdy, kto przyjdzie do naszego nowego oddziału, z całą pewnością może liczyć na serdeczną i kompetentną obsługę.

Podpowiemy Państwu również, jak zmniejszyć wysokość comiesięcznych zobowiązań i skoncentrować je do minimum lub jak korzystnie i bezpiecznie ulokować gotówkę.

W naszej ofercie znajdują się również konta osobiste z dostępem przez Internet oraz rachunki systematycznego oszczędzania.

Osoby potrzebujące gotówki mogą liczyć na duży wybór pożyczek w zależności od celu przeznaczenia i źródła otrzymywanych dochodów.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili nas w dniu otwarcia oddziału, i tym, którzy obdarzając nas zaufaniem, skorzystali już z naszej rady i oferowanych przez nas produktów.

Cieszymy się, że jest Państwa coraz więcej. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim Państwu, a w szczególności dziękujemy tym, którzy zdecydowali się polecić nasz oddział swoim znajomym. Wszak to nasi zadowoleni Członkowie są najlepszą wizytówką.

Nasi doradcy czekają na Państwa w Knurowie przy ulicy Kapelanów Wojskowych 2A-C, otwartym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 32 232 00 44 .

Zapraszamy!


2015


POMOC DLA TOMASZKA

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe operacji syna jednej z naszych koleżanek.
Tomaszek choruje na dysplazję kostną wielonasadową.
Od urodzenia obserwowano u niego skrócenie kończyn.
Na dzień dzisiejszy ma 4 lata, a wzrost porównywalny do
2 latka.
Po wstępnych ustaleniach koszt operacji będzie wynosił ok 150 000 zł - bez możliwości refundacji z NFZ.
Apelujemy o przekazanie 1 % podatku lub indywidualne wpłaty środków na fundację "Zdążyć z Pomocą ".

Za pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Łukasik Tomasz

<< WIĘCEJ O POMOCY DLA TOMASZKA>>

Rozmiar: 1699 bajtów


Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kolejną edycję konkursu, który cieszył się wśród naszych członków dużym powodzeniem.


Nagrody będzie można wygrywać co miesiąc.

Począwszy od stycznia aż do grudnia 2015 roku. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci rowerów górskich.

Żeby wziąć udział w konkursie należy:
 • wypełnić kupon konkursowy (dostępny w punktach kasowych SKOK „Śląsk”)
 • być lub zostać Członkiem naszej Kasy
 • skorzystać z usług znajdujących się w ofercie Kasy
Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 13 rok życia.

Przyjdź - sprawdź i wygraj !!!


Rozmiar: 1699 bajtów


2014


XXL – ecie SKOK „Śląsk”

W 2014 roku SKOK „Śląsk” obchodzi swoje XX-Lecie. Od początku swojej działalności SKOK „Śląsk” nastawiony był na krzewienie idei spółdzielczości i umieszczenie ich w rzeczywistej gospodarce rynkowej. Dzięki odwadze i determinacji Związkowców z Solidarności przy KWK "Bielszowice" powstała jedna z pierwszych Kas w Polsce. Aby uzyskać obecną pozycję na rynku oraz rozmiar prowadzonej działalności wiodła droga usłana ciężką pracą i latami wzajemnej nauki.

Dwadzieścia lat historii SKOK „Śląsk” to czas kiedy staliśmy się jedną z największych i najbardziej liczących się Kas spółdzielczych w Polsce. O początku istnienia dynamicznie się rozwijamy o czym świadczy stały przyrost bazy członkowskiej. Dzięki takim wartościom jak uczciwość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo zyskaliśmy zaufanie ponad 30 – tysięcznej bazy członkowskiej zrzeszonej w 38 placówkach naszej Kasy.

SKOK „Śląsk” to instytucja finansowa gwarantująca wysoki poziom obsługi. Gromadzimy i obracamy tylko polskim kapitałem członkowskim, co pozwala nam na stabilność i gwarancję bezpieczeństwa powierzanych nam środków. Kasa obsługuje członków indywidualnych, osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także podmioty instytucjonalne. Naszym członkom oferujemy szeroki wachlarz usług finansowych dostosowany do ich indywidualnych potrzeb, który swą jakością staje się konkurencyjną ofertą dla produktów bankowych. Oferta SKOK „Śląsk” jest atrakcyjna, przystępna i nowoczesna.

Od początku swej działalności SKOK „Śląsk” prowadzi działalność charytatywną. Swą opieką postanowił otoczyć najuboższych i najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Środki pieniężne oraz pomoc rzeczowa przekazywana jest zarówno osobom prywatnym w celu sfinansowania np. ich leczenia czy rehabilitacji, jak i organizacjom zbierającym pieniądze na cele charytatywne. Pomoc świadczymy także poprzez przekazywanie wyprawek szkolnych, słodyczy, zabawek i innych przedmiotów użytku codziennego do ośrodków pomocy społecznej, domów dziecka, caritasów i świetlic działających przy Kościołach. Udzielamy się również przy organizacji kolonii i półkolonii organizowanych przez parafie. Wspieramy także młodzieżowe kluby sportowe, które zdobywają medale grając w strojach ufundowanych przez naszą Kasę. Jako organizacja "non profit" wspomagamy różnego rodzaju działania i inicjatywy społeczne. Występujemy w roli sponsora lub organizatora podczas imprez kulturalnych, koncertów, przedsięwzięć charytatywnych. Bierzemy czynny udział w organizacji biesiad górniczych oraz rodzinnych imprez plenerowych wspierając społeczność naszego regionu. Projekty społeczne oraz akcje charytatywne od lat wspierane przez SKOK „Śląsk” w celu niesienia pomocy potrzebującym członkom naszego społeczeństwa wspierana jest prze działalność „Stowarzyszenia Samopomocy Finansowej Śląsk”.

Obchodząca jubileusz SKOK „Śląsk” to przykład zaufania jej członków. To również przykład życzliwego i indywidualnego podejścia do każdego naszego członka, tak by czuł się wyjątkowy. W jubileuszowym roku naszych dotychczasowych i potencjalnych członków czekają niespodzianki związane nie tylko z Urodzinową ofertą finansową, dlatego zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz naszych oddziałów.

Serdecznie dziękujemy za XX spędzonych razem lat.
Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyli i życzymy sobie i Państwu kolejnych wspólnych okrągłych jubileuszy.

Zapraszamy do wspólnego świętowania XX-Lecia SKOK „Śląsk”.
 • Konkurs "20rowerów na 20 - lecie"


NOWA placówka SKOK "Śląsk"
Otworzyliśmy nową placówkę w Inowrocławiu przy ulicy Bp. Laubitza 2A

 NOWA placówka SKOK "Śląsk"
Otworzyliśmy nową placówkę w Wałbrzychu przy ulicy Konopnickiej 18

 NOWA placówka SKOK "Śląsk"
Otworzyliśmy nową placówkę w Mikołowie Rynek Jana Pawła II 7

 Rozmiar: 1699 bajtów


2012

NOWA placówka SKOK "Śląsk"
Z dniem 2 lipca 2012r
otworzyliśmy nową placówkę w Rudzie Śląskiej
przy ulicy Wolności 23

Rozmiar: 37091 bajtów Rozmiar: 35366 bajtów Rozmiar: 29675 bajtów

Rozmiar: 1699 bajtów


2011

NOWA placówka SKOK "Śląsk"
Nasza Kasa powiększyła się o kolejne nowe placówki:
 • 29 września 2011r otworzyliśmy nową placówkę w Oleśnicy
  Rynek 26 / II


  Rozmiar: 68237 bajtów • Wakacje 2011
Podczas tegorocznych wakacji SKOK "Śląsk" tradycyjnie planuje wspierać organizację półkolonii dla dzieci, które nie mają możliwości wyjechać na wakacje z miasta. Nasza Kasa jak co roku oferuje pomoc rzeczową w postaci gadżetów reklamowch, słodyczy i drobnych upominków.
Przekazane przedmioty zostaną przekazywane dzieciom jako nagrody za udział w konkursach i zabawach.
 • Prawo Rodzina Obywatel
Od lipca 2011r SKOK "Śląsk" będzie uczestniczył w VII edycji Biesiady Śląskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel.
Celem projektu jest podtrzymanie śląskich tradycji i kultury. Biesiady odbywają się cyklicznie od lipca do września 2011r. Program imprezy zaplanowano z myślą o całych rodzinach, nakłaniając mieszkańców Śląska do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka w każdej placówce SKOK "Śląsk" dzieci przychodzące w tym dniu z rodzicami otrzymywały upominki i słodycze.

Również w tym samym dniu został zorganizowany festyn rodzinny - we współpracy z Domem Kultury w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach .
Dla dzieci przygotowano gry, zabawy, konkursy, a także loterie fantowe. Dzieciom urozmaicano czas zdobiąc im twarze przepięknymi wzorami wykonanymi przez pracowników domu kultury. Na rodziców i ich pociechy czekał słodki poczęstunek i mnóstwo niespodzianek.

W dniach 3-5 czerwca 2011 obchodzono również Dzień Dziecka w Galerii Victoria w Walbrzychu.
Galeria zaprosiła dzieci na dwa dni pełne atrakcji i zabaw, a nasza Kasa przekazała na ten cel nagrody w postaci firmowych słodyczy.
 • Konkurs "Ale Jazdaaa!"
W dniu 01-04-2011 wprowadzono Konkurs dla klientów SKOK "Śląsk", w którym główną nagrodą jest Fiat Punto.

Wystarczy skorzystać z usług objętych konkursem i dotrzymać warunków Regulaminu Konkursu,
aby wygrać atrakcyjne nagrody.

Przyjdź do naszej placówki - Wygraj Fiata i zostań z nami na lata !!!

Serdecznie zapraszamy!
 • Wspieramy finansowo projekty edukacyjne
SKOK "Śląsk" jest fundatorem nagród w konkursach szkolnych, m.in z zakresu języka polskiego, matematyki, fizyki i informatyki.
 • Wspieramy finansowo imprezy kulturalne oraz charytatywne
SKOK "Śląsk" jest również fundatorem nagród podczas pikników rodzinnych.
Co roku bierzemy udział w Koncercie charytatywnym na rzecz Gabrysi Lech organizowanym przez Stowarzyszenie Dolnobrzeżne. Wspieramy Dom Dziennego Pobytu RODZINA, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, Dom Pomocy Społecznej "Ostoja" w Sośnicowicach, Komitet Pomóż Elizie,festyny parafialne.
 • Wspieramy finansowo imprezy sportowe
Wspieramy imprezy sportowe organizowane przez szkoły, przedszkola oraz kluby sportowe, m.in Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze", LKS "Orzeł" z Namysłowa, Wojewódzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - oddz. w Rudzie Śląskiej.
W tym roku po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł Przyjeciela Przedszkolaków!
 • Ponadto nasze wsparcie rzeczowe otrzymały
Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej, Festyn Kościelny w Bycinie, Rzymsko-Katolicka Prafia Przemienienai Pańskiego w Katowicach, Parafia Św. Pawła w Rudzie Śląskiej, Parafia Św. Antoniego w Chorzowie, Rzymsko-Katolicka Parafia Podniesienia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej - Kłodnicy, Parafia Św. Piusa X w Rudzie Śląskiej, Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej, Caritas Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Stowarzyszenie Feniks w Zabrzu, Schronisko im. Św. Brata Alberta w Zabrzu Rozmiar: 1699 bajtów

2010

 • Mikołajki w placówkach SKOK "Śląsk"
Dnia 06-12-2010r z okazji Mikołaja we wszystkich naszych placówkach czekały na naszych klientów słodycze i drobne upominki reklamowe. Przed niektórymi punktami pojawili się nawet pomocnicy Św. Mikołaja :)
 • Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Dnia 15-09-2010r w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się wieczorek o nazwie Ladies Night, w którym SKOK "Śląsk" wziął udział jako sponsor.
Dodatkowo otrzymaliśmy promocję podczas Dni Otwartych DMiT w Zabrzu.
 • Koncert z okazji 30-lecia NSZZ "Solidarność"
W dniu 05-09-2010r w Katowicach odbył się uroczysty koncert z okazji 30-lecia NSZZ "Solidarność". Nasza Kasa wzięła udział w koncercie jako jeden z głównych sponsorów.
 • NOWE placówki SKOK "Śląsk"
W tym roku lista placówek SKOK "Śląsk" wzbogaciła sie o dwa nowe punkty
7 czerwca 2010r
otworzyliśmy placówkę w Rudzie Śląskej - Kochłowicach, przy ulicy Wyzwolenia 1

Rozmiar: 47990 bajtów


 • Prawo Rodzina Obywatel
Od 31 lipca 2010r SKOK "Śląsk" bierze czynny udział w VI edycji Biesiady Śląskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Prawo Rodzina Obywatel.
Celem projektu jest podtrzymanie śląskich tradycji i kultury.
Biesiady odbywają się cyklicznie od lipca, a kończą się we wrześniu 2010r. Program imprezy zaplanowano z myślą o całych rodzinach, nakłaniając mieszkańców Śląska do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Od początku wakacji wzięliśmy udział w wielu imprezach kulturalnych, między innymi:
Dni Kłobucka
Dni Oleśnicy
Dni Kępna
Dni Rodziny w Wołowie
 • Udzieliliśmy pomocy rzeczowej w organizacji tegorocznych wakacji, konkursów dla dzieci i młodzieży:
Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych "In-nI"
podczas tegorocznych wakacji jest organizatorem półkolonii dla dzieci
w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach przy ulicy Oświęcimskiej 87.
Stowarzyszenie otrzymało pomoc rzeczową w postaci gadżetów reklamowch. Otrzymane przedmioty zostały rozdane dzieciom jako nagrody za udział w konkursach i zabawach.

Dom Dziennego Pobytu "Rodzina" Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu podczas tegorocznych wakacji zorganiował półkolonie dla dzieci ubogich, dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Otrzymaną pomoc rzeczową w postaci gadżetó reklamowch przeznaczono na nagrody i upominki.

Ponadto nasze wsparcie rzeczowe otrzymały: Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej, Festyn Kościelny w Bycinie, Rzymsko-Katolicka Prafia Przemienienai Pańskiego w Katowicach, Parafia Św. Pawła w Rudzie Śląskiej, Parafia Św. Antoniego w Chorzowie, Rzymsko-Katolicka Parafia Podniesienia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej - Kłodnicy, Parafia Św. Piusa X w Rudzie Śląskiej, Parafia Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej, Caritas Parafii Św. Jadwigi w Zabrzu, Caritas Archidiecezji Katowickiej, Stowarzyszenie Feniks w Zabrzu, Schronisko im. Św. Brata Alberta w Zabrzu,
 • Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany festyn rodzinny - we współpracy z Domem Kultury w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach . Dla dzieci przygotowano gry, zabawy, konkursy, a także loterie fantowe. Dzieciom urozmaicano czas zdobiąc im twarze przepieknymi wzorami wykonanymi przez pracowników domu kultury. Na rodziców i ich czekał słodki poczęstunek i mnóstwo niespodzianek.

 • Konkurs plastyczny - Moja Mama
W dniu 01-06-2010 rozstrzygnięto konkurs plastyczny Moja Mama.

Przedstawiamy listę laureatów oraz ich prace.

I grupa wiekowa 7-12 lat:

I miejsce
Natalia Stemplewska

II miejsce
Danusia Buras

III miejsce
Weronika Bill

Wyróżnienia:
Weronika Zielewicz
Paulina Spławska
Magdalena Płonka
Alicja Anders
Julia Wnorowska
Dominika Olszewska

II grupa wiekowa do 6 lat:

I miejsce
Emilia Myślińska

II miesjce
Dominka Bujak

III miesjce
Emilia Panicz

Wyróżnienia:
Magdalena Rosłaniec
Julia Sarnikowska
Wiktoria Giemza
Julia Jankiewicz

Wszytskim uczestnikom GRATULUJEMY !!!


 • Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych "In-nI" - Dom Kultury
W maju 2010r odbyło się uroczyste otwarcie Domu Kultury w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach,
przekazanego przez miasto organizacji pozarządowej - Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych "In-nI".
Stowarzyszenie ma duże doświadczenie na polu kulturalnym. W odnowionym obiekcie "In-nI" planują organizować czas dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Będą się tam funkconowały kółka zainteresowań plastycznych, filmowych, tanecznych, sportowych, fotograficznych, prowadzone bąda pólkolonie oraz inne zajęcia rozrywkowo - edukacyjne. Plany działalności DK obejmują rónież przeglądy filmowe, wystawy i minikoncerty.
Celem działalnosci jest upowszechnianei kultury i sztuki, edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, rozwijanie uzdolnień i zaintersowań, organizowanie czasu wolnego od zajęć w szkole
oraz wzbogacić życie kulturalne w mieście.
Przed nowymi godpodarzami stoi duże wyzwanie.
Życzymy powodzenia!


SKOK "Śląsk" ze swojej strony postanowił wspierać działalność Domu Kultury podczas imprez kulturalnych, pólkoloni dla dzieci, itp. Wspólpraca okazała się dwustronna, gdyż w zamian za wsparcie otrzymaliśmy możliwość wystawienia stoiska reklamoego na terenie placówki.
 • Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze"
Wzięlismy udział w organizacji Dnia Dziecka na sportowo organiowanego przez Młodzieżowy Klub Sportowy "Zaborze"
 • 27-ty Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Miasta Ruda Śląska
Dnia 02 czerwca 2010 roku odbył się 27-ty Jubileuszowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Miasta Ruda Śląska. Udział w turnieju wzięła młodzież miasta Ruda Śląska. Jednym ze sponsorów turnieju był SKOK "Śląsk".
 • * Wspieramy finansowo projekty edukacyjne
SKOK "Śląsk" jest fundatorem nagród w konkursach szkolnych z zakresu języka polskiego, matematyki, fizyki i informatyki.
 • Wspieramy finansowo imprezy kulturalne
SKOK "Śląsk" jest fundatorem nagród podczas pikników rodzinnych. Za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego w Miejskim Przedszkolu nr 30 w Rudzie Śląskiej otrzymaliśmy tytuł Przyjaciela Przedszkolaków. 1 kwietnia 2010r w ramach obchodów 40-lecia AWF w Katowicach w Hali Sportowej odbył się Wiosenny turniej Przedszkolakó, gdzie bbyliśmy fundtorami nagród rzeczowych w postaci gadżetów reklamowych.