eSKOK

Rodzinna oferta 800+

Rodzina 800 plus to świadczenie wychowawcze przyznane przez państwo w wysokości 800 zł miesięcznie na każde dziecko w wieku do ukończenia 18 lat.

Rodzice mogą otrzymać świadczenie wychowawcze bez względu na wysokość dochodów.

Aby otrzymać świadczenie wychowawcze, trzeba złożyć wniosek (obecny okres świadczeniowy trwa
do 31 maja 2025 r.)

Od 1 lutego 2024 r. wnioski o świadczenie wychowawcze na okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2024r do 31 maja 2025 r. będzie przyjmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowy okres rozpoczynający się od  1 czerwca 2024r wnioski będzie można składać do ZUS wyłącznie przez internet, za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania:

  • portalu PUE ZUS
  • portalu Ministerstwa Rodziny Emp@tia
  • bankowości elektronicznej

SKOK „Śląsk” umożliwi składanie wniosków przekazywanych do ZUS od 01-02-2024r.

Więcej informacji o 800 plus www.zus.pl

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz.  2407 ze zm.) oraz Ustawa z 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1981)

Na co wydać 800 plus?

Na to pytanie rodzice odpowiedzą sobie sami. Jest to spora suma, zwłaszcza dla tych, których dochód jest niski.
W tym przypadku dodatkowe pieniądze podreperują znacznie domowy budżet. W wielu przypadkach te pieniądze zostaną wydane na bieżące wydatki – zakup butów, książek do szkoły albo ubrań dla dzieci. Wiele rodzin będzie mogło dzięki programowi spłacić zobowiązania lub skorzystać z nowych, dogodnych rozwiązań finansowych. Na pewno ułatwi to codzienne życie rodzinom. Ci z nas, których dochód pozwalał do tej pory na godne życie, zapewne zainwestują dodatkowy grosz w edukację swoich pociech, zabezpieczenie ich przyszłości czy też podwyższenie standardu wspólnego rodzinnego życia. W każdym przypadku ważne jest to, by mądrze gospodarować tymi funduszami i nie zapominać o tym, że na programie „500 plus” powinny skorzystać przede wszystkim dzieci.

 


Zapraszamy do naszych oddziałów
w celu zapoznania się ze szczegółami oferty !!!